Eenden verraden inbreker
Lichamen van moeder en dochter
Arts Millecam weer in opspraak
Doden door gasexplosie Moskou
Pubers opgepakt voor dood Dirk (14)
Sri Lanka belooft sluiting kampen
Panel van hoerenlopers
Vliegverkeer Praag weer op gang
Neushoorntje geboren
Verdachten 'Mumbai' opgepakt
Energiezuinig wonen verplicht
'Jeugdzorg zit zichzelf in de weg'
Schutter Fort Hood voor de rechter
Cuba deelt penisimplantaten uit
Woonflat ontruimd na brand
Doden na explosie mijn China
Mexico zet neef president vast
Experts VS naar Noord-Korea
Chaos op A16 door verkeersongeval
Moordenaar nu advocaat
Prins zwicht voor druk
Willem-Alexander zag bui hangen
Sportief patatje
Beruchte pedo in Brazilië opgepakt
Toch geen pistool aan de bar
Levenslang voor spion voor Cuba
Jacht op winkeldieven geopend
Tientallen arrestaties bij rellen...
Opnieuw autobrand in Apeldoorn
Speelgoed voor kinderen tot drie jaar bevat nog in een op de vijf gevallen kleine, loszittende onderdelen waar kinderen in kunnen stikken. Het aantal tekortkomingen is sinds 2004 nauwelijks afgenomen, zo blijkt uit onderzoek door de VWA.
Verboden weekmakers komen nog voor in bijna 30 procent van al het speelgoed van zacht kunststof. De VWA noemt dat „onnodig en onwenselijk”. De organisatie doet onderzoek naar stoffen die de schadelijke weekmakers kunnen vervangen. De uitkomsten daarvan worden eind dit jaar verwacht.
Chemische weekmakers, ook wel ftalaten genoemd, worden gebruikt om plastic zacht en buigzaam te maken. Europese regelgeving uit 2005 verbiedt het gebruik van een zestal ftalaten in kinderspeelgoed omdat die nadelige gevolgen kunnen hebben voor de ontwikkeling van kinderen.
Volgens de VWA is speelgoed met verboden ftalaten voor ouders lastig te herkennen. Maar als plastic vettig aanvoelt en een chemische geur afgeeft, is dat in veel gevallen een slecht teken.
Bijna een kwart van de geteste verkleedkleren, zoals kostuums, maskers en baarden, voldoet niet aan de eisen op het gebied van brandveiligheid. Ouders krijgen de raad hun verklede kroost uit de buurt te houden van kaarsen en ander open vuur. Knuffels van textiel zijn wel veilig om mee te spelen.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Wil jij mij nu live zien?
Single ?
Stedentrip Istanbul
YummY, 18+ X X X
Kim Holland exclusief
Win € 2.500,-
Nieuwe auto kopen?
Holiday on Ice
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl
Valt je Lijfrente vrij?
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Win gratis kaarten voor
Klik hier ! Alles over
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
