*

Zoeken
  Zoeken met  
24.4 °C
NO 3
 
files 54
72 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 11 nov 2009, 14:48

Klink dreigt met tuchtrechter

AMSTERDAM -  Huisartsen die mensen vaccineren tegen de Mexicaanse griep terwijl zij daar niet voor in aanmerking komen, kunnen voor de tuchtrechter worden gesleept. Dat geldt ook voor huisartsen die nu al kinderen vaccineren.

Minister Ab Klink van Volksgezondheid (L) krijgt dinsdagochtend een toelichting tijdens het toedienen van een vaccin tegen de Mexicaanse griep in een huisartsenpost in Den Haag. Minister Ab Klink van Volksgezondheid (L) krijgt dinsdagochtend een toelichting tijdens het toedienen van een vaccin tegen de Mexicaanse griep in een huisartsenpost in Den Haag. Foto: ANP

Dat heeft minister van Volksgezondheid Ab Klink (CDA) woensdag gezegd in een reactie op berichten dat sommige huisartsen nu al kinderen vaccineren, meldt De Pers.

Het is afgesproken dat dat pas vanaf 23 november alle kinderen van zes maanden tot en met vier jaar worden ingeënt. Klink vindt het uit den boze dat sommige kinderen nu al een griepprik krijgen. Hetzelfde geldt voor topsporters die niet tot de risicogroep behoren.

"Als alle vierduizend huisartsen dat gaan doen, zijn de vaccins straks op", zegt Klink. Mensen die wel tot de risicogroepen behoren, kunnen dan niet worden ingeënt.

De minister kondigt aan dat de Gezondheidszorg zal optreden tegen huisartsen die bij herhaling vaccins verstrekken terwijl dat niet is toegestaan. "Als iemand de regels notoir overtreedt, kan er een gang naar de tuchtrechter volgen."

De minister zei niet te weten op welke schaal er 'illegaal' wordt gevaccineerd.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting