Moslima doet aangifte tegen PVV
Ziekenhuis verbiedt boerka
Touringcar rijdt in sloot
Pakistan wil Khan onderzoeken
Karzai spreekt met opstandelingen
Giulia (29) jongste oma Europa
'Geen fouten in zaak Milly'
Vrouw komt om bij ongeval
Wolfgang Wagner overleden
Afstraffing voor Sarkozy
Kernpunten zorgstelsel VS
'Zorgstelsel zege voor volk'
Groen licht zorgplan Obama
Henk Kok langs de lijn
Gsm tegen files
Demente man (88) in boeien
Hulpeloos met gebroken been
Pedofiele neigingen V. bekend
Bouterse wil macht terug
Fatima op balkon doodgestoken
Aanpak Q-koorts toegelicht
Roep VS om legalisering illegalen
Weer nederlaag voor Sarkozy
Website Vaticaan over misbruik
Auschwitz-stukken op vliering
Dure sieraden gestolen op TEFAF
Terreurrisico in Europa hoog
Taxichauffeur krijgt boete van €992
9-jarige brengt broertje ter wereld
Ibrahim Afellay zakt weg uit...
Videoblog Fatima Moreira de Melo,...
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
De Kamerleden van de buitenlandcommissie richtten hun pijlen vooral op het vastgelopen vredesproces, de slechte humanitaire situatie in de Gazastrook, de onderzoeken naar de oorlog in Gaza en de voortgaande bouw van nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. De Palestijnen willen niet terug aan de onderhandelingstafel voordat er een volledige bouwstop is. Lieberman woont zelf ook in zo'n nederzetting. Israël weigert dat.
CDA-Kamerlid Maarten Haverkamp was blij dat Lieberman op alle kritische vragen inging. Hem is bijgebleven dat er voor Israël geen taboe op tafel ligt om verder te gaan met vredesonderhandelingen. Volgens Haverkamp zijn de nederzettingen voor Lieberman niet onbespreekbaar. Joël Voordewind (ChristenUnie) beaamde dat. Hij kon zich vinden in de uitleg van Lieberman dat de nederzettingen eerder nooit een blokkade waren geweest voor het vredesproces.
De VVD zag dit anders. Kamerlid Atzo Nicolaï van deze partij laakte dat Lieberman geen beweging toonde in het nederzettingenbeleid. De liberalen vinden dat beleid „een provocatie die moet stoppen.” Nicolaï vond het goed om te spreken met Lieberman, die in zijn ogen „alle indianenverhalen van de PvdA soepel van tafel heeft geveegd”.
PvdA-Kamerlid Martijn van Dam vond het gesprek moeizaam. SP-Kamerlid Harry van Bommel sprak over een gesprek tussen doven, omdat op concrete vragen niet werd ingegaan. Volgens Van Dam laat Lieberman duidelijk merken dat hij de zorgen die Europa heeft, niet serieus neemt. „Dat is zeer zorgwekkend. Hij ontkent veel zaken en is niet tot concessies bereid”, aldus Van Dam.
Toch vonden beiden het goed om met de als ultranationalistisch bekendstaande minister te spreken. Maar wat hen betreft komt ook de radicale Hamas om de tafel zitten, de beweging die de scepter zwaait in Gaza. Maar Lieberman hield hun voor dat je niet met terroristen kunt praten.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000