*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 33
30 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
do 19 nov 2009, 07:43 | lees voor

Staat vreesde volksoproer bij omvallen DSB

door Ronald van Gessel en Natasja de Groot
AMSTERDAM -  De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) hield rekening met een groot volksoproer vanwege het omvallen van de DSB. Op de avond dat De Nederlandsche Bank (DNB) aan de rechter vroeg de bank van Dirk Scheringa onder curatele te plaatsen, is op advies van NCTb besloten de panden van Scheringa enkele weken lang te beveiligen.

De inmiddels failliete DSB Bank. De inmiddels failliete DSB Bank.

Dat staat onder andere te lezen in het Telegraafboek De opkomst en ondergang van DSB, dat zaterdagmiddag wordt gepresenteerd in boekhandel The Read Shop in Wognum.

„Er werd ernstig rekening mee gehouden dat klanten in blinde paniek zouden raken als ze hoorden van het omvallen van de bank, dat zij woedend hun geld zouden komen opeisen bij de DSB en dat er wel eens ruiten van de (privé)panden van Scheringa zouden kunnen sneuvelen”, zo stelt een ingewijde.

In plaats van massale volkswoede kropen klanten echter massaal achter de computer om hun spaarcentjes veilig te stellen.

Het boek schetst de gebeurtenissen vóór en na het DSB-échec. Ex-minister van Financiën Gerrit Zalm, nu topman bij ABN/ Fortis, die de ex-bankeigenaar in 2007 binnenhaalde om het imago van zijn concern op te poetsen, zou Scheringa een sms’je hebben gestuurd op de dag dat het licht doofde voor de bank, met de tekst ’wat rottig voor je’.

Gedupeerde klanten kunnen overigens zaterdag op vertoon van hun oude DSB-pas tussen 14.00 uur en 17.00 uur een beperkt aantal gratis exemplaren afhalen bij het filiaal aan de Boogerd in Wognum. Vanaf begin volgende week is het boek in elke boekwinkel te verkrijgen voor 9,90 euro.

Vanaf vandaag is het boek te bestellen via de webshop van De Telegraaf.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf