*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 31
31 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
do 19 nov 2009, 22:09 | lees voor

D66: Balkenende heeft aan gezag verloren

DEN HAAG -  „Premier Jan Peter Balkenende heeft aan gezag ingeboet in de Tweede Kamer en in het kabinet. Dat zal hij moeten terugwinnen.” Dat zei D66-leider Alexander Pechtold donderdag in reactie op het nieuws dat niet Balkenende maar zijn Belgische collega Herman Van Rompuy de eerste president van de Europese Unie wordt.

De keuze voor Van Rompuy noemt Pechtold een negatieve keuze. „Hij is iemand zonder tegenstanders, maar ook zonder ambitie, zonder programma, zonder plan. Een gemiste kans voor Europa”, aldus Pechtold.

GroenLinks-leider Femke Halsema stelde donderdagavond in een eerste reactie op de verkiezing van de Belgische premier Herman van Rompuy als eerste EU-president dat Premier Jan Peter Balkenende een geloofwaardigheidsprobleem heeft op te lossen in Nederland.

Halsema vindt dat Balkenende onhandig met de Tweede Kamer is omgegaan omdat steeds onduidelijk bleef of hij nu wel of niet kandidaat was voor de prestigieuze post. Zij vindt het jammer dat Europa een president krijgt die zichzelf een grijze muis noemt. Bovendien had ze liever een vrouw gehad.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen


Logospel De Telegraaf