Volgens hen was de sterfte onder bijen in Zuid-Holland en Flevoland vorig jaar zes keer zo hoog als in andere jaren. Sommige bijenvolken zouden inmiddels zijn gehalveerd. Het gaat bijvoorbeeld om honingbijen die bij imkers worden gekweekt.
De verhoogde sterfte zou een aantal jaar geleden zijn begonnen. De bijendeskundigen denken dat bestrijdingsmiddelen in de landbouw de boosdoener zijn. Ze hopen dat de Tweede Kamer minister Gerda Verburg van Landbouw dwingt het gebruik van insecticiden te beperken.
Een woordvoerder van Verburg stelt dat de minister al eerder dit jaar geld beschikbaar heeft gesteld voor nader onderzoek, na ophef over de sterk toegenomen bijensterfte. Bovendien is het volgens de zegsman al beleid om het gebruik van bestrijdingsmiddelen terug te dringen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden