De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
-2 °C
NO 4
 
files 1
3 km.
euro95
diesel
1,491
1,119
 
 

SNELNIEUWS

Woensdag 10 februari
za 21 nov 2009, 18:55
Gerelateerde artikelen
Duizenden mensen steunen de bij
Door het gebruik van...
Minder bijen, minder ijsjes
De bijensterfte is wereldwijd...
Bijen krijgen massaal steun
Al ruim tienduizend mensen...
Ministers bezorgd over bijensterfte
De EU-ministers van Landbouw...
Imkers: grote bijensterfte
De bijenpopulatie in Europa...
| lees voor

'Bijen moeten worden gered'

DEN HAAG -  Ongeveer 40.000 Nederlanders hebben de afgelopen weken een petitie ondertekend tegen bijensterfte. Een aantal bijenliefhebbers dat de handtekeningenactie is begonnen, overhandigt de petitie dinsdag aan leden van de Tweede Kamer.

Foto: TLG

Volgens hen was de sterfte onder bijen in Zuid-Holland en Flevoland vorig jaar zes keer zo hoog als in andere jaren. Sommige bijenvolken zouden inmiddels zijn gehalveerd. Het gaat bijvoorbeeld om honingbijen die bij imkers worden gekweekt.

De verhoogde sterfte zou een aantal jaar geleden zijn begonnen. De bijendeskundigen denken dat bestrijdingsmiddelen in de landbouw de boosdoener zijn. Ze hopen dat de Tweede Kamer minister Gerda Verburg van Landbouw dwingt het gebruik van insecticiden te beperken.

Een woordvoerder van Verburg stelt dat de minister al eerder dit jaar geld beschikbaar heeft gesteld voor nader onderzoek, na ophef over de sterk toegenomen bijensterfte. Bovendien is het volgens de zegsman al beleid om het gebruik van bestrijdingsmiddelen terug te dringen.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter