'OokU doet niet mee'
Dode door woningbrand A'dam
Koninklijke familie klust
Noodverordening in Veendam
Derde overvaller pokertoernooi...
Slachtoffers wijzen brief paus af
Dode door caravanbrand
Karzai bedankt Nederland
'CDA-fractie gaf signaal'
SMS-alert na vermissing meisje
Lichten uit in Amsterdams Hilton
Excuses paus slachtoffers misbruik
''Fraude bij Drentse stichting 5...
Filmpje op YouTube levert tips op
Gaslek door koperdieven
Geslachtsverandering om schulden...
België wil rol koning inperken
Verkeer in Bangkok lam door...
Al 250 meldingen RK-Kerk Duitsland
Gent saboteert wildplakkers
SP-boegbeeld Marijnissen uit...
Gevaarlijke zandstorm kleurt...
'Nucleair verdrag in april'
Weer autobrand in Veendam
" Wilders onder-drukker moslima''
Politieman V. vol frustratie
Kwartier werk voor Big Mac
Cohen krijgt bijles
Directeur ziekenhuis ontslagen
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Videoblog Fatima Moreira de Melo
Eljero Elia: 'Ruud is goed voor...
Ajax scout Belgisch toptalent...
Ernst L., verdacht van de moord op zijn echtgenote, vermoedt dat het openbaar ministerie het overleg met zijn raadsman, strafrechtadvocaat Frank van Ardenne, in de spreekkamers van de Rotterdamse gevangenis De Schie met speciale apparatuur heeft laten opnemen. Dit terwijl alle communicatie tussen een verdachte en zijn raadsman vertrouwelijk is en nooit mag worden afgeluisterd.
Plaatsvervangend directeur M. Vos van De Schie geeft in een e-mailbericht aan Van Ardenne toe dat er opnameapparatuur in de betreffende spreekkamer zit. Het gaat om een klein vertrek in de rechtervleugel van het gebouw dat vaak door verdachten en hun advocaten wordt gebruikt. 'De apparatuur heeft een aan- en uitknop. Bij u stond hij uit', schrijft Vos. De gevangenisdirecteur wilde De Telegraaf niet over de kwestie te woord staan. "Ik heb u niets te zeggen", aldus Vos, waarna hij de hoorn op de haak gooide.
Advocaat Van Ardenne ontdekte onlangs in het plafond van de spreekkamer een gat op een ongebruikelijke plek. "Toen ik er eventjes inkeek, kwam er onmiddellijk een bewaker de kamer binnen met de vraag of er iets mis was. Alsof men ook via camera's zat mee te kijken."
Van Ardenne en zijn cliënt willen dat de rechtbank de zaak tot op de bodem onderzoekt. "Ik wil weten of er behalve microfoons ook camera's zijn geïnstalleerd, of er een protocol bestaat, en wie er controleert of de apparatuur uit staat als ik er met cliënten in gesprek ben. Er moet duidelijkheid komen, verdachten hebben het recht in vertrouwen met hun advocaat over hun zaak te spreken. Als dat niet het geval is, staat de integriteit van het openbaar ministerie in ieder geval in deze rechtszaak zwaar op het spel."
Al eerder ging justitie door soortgelijke afluisterschandalen in strafzaken onderuit. Zo gingen de Hells Angels vrijuit toen bleek dat getapte geheimhoudersgesprekken in het dossier zaten. Ook in de zaak van de Haagse gasexplosie ontsnapten twee verdachten aan vervolging vanwege onrechtmatig afluisteren.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000