Derde overvaller pokertoernooi...
Slachtoffers wijzen brief paus af
Dode door caravanbrand
Karzai bedankt Nederland bij...
'CDA-fractie gaf signaal aan...
SMS-alerts na vermissing meisje...
Lichten uit in Amsterdams Hilton
Excuses paus slachtoffers misbruik
''Fraude bij Drentse stichting 5...
Filmpje op YouTube levert tips op
Gaslek door koperdieven
Geslachtsverandering om schulden...
België wil rol koning inperken
Verkeer in Bangkok lam door...
Al 250 meldingen RK-Kerk Duitsland
Gent saboteert wildplakkers
SP-boegbeeld Marijnissen uit...
Gevaarlijke zandstorm kleurt...
'Nucleair verdrag in april'
Weer autobrand in Veendam
" Wilders onder-drukker moslima''
Politieman V. vol frustratie
Kwartier werk voor Big Mac
Cohen krijgt bijles
Directeur ziekenhuis ontslagen
In Veendam klinkt roep om...
Schiphol wil af van masten
Veenendaal is op ergste voorbereid
‘Rechter moet misbruik onderzoeken’
Dierenbe-scherming opgelicht
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Videoblog Fatima Moreira de Melo
Eljero Elia: 'Ruud is goed voor...
Ajax scout Belgisch toptalent...
Zowel in het CDA als de PvdA klinkt teleurstelling. Volgens een bewindspersoon is de binnengehaalde post veel lichter dan de grote vier posten, waaronder Mededinging, die Kroes eerst in handen had. Een ander noemt de nieuwe Nederlandse portefeuille ronduit niet zwaar genoeg.
Ook zijn er bedenkingen over het vicevoorzitterschap van de nieuwe commissie, dat de VVD-politica erbij zou krijgen. De Europese Commissie telt nu al vijf vicevoorzitters, en aan de nieuwe functie van Hoge Vertegenwoordiger, die in handen komt van de Britse Ashton, zit ook nog eens het vicevoorzitterschap vastgeplakt. Zij wordt de echte plaatsvervanger van commissievoorzitter Barroso.
Aan het Binnenhof klinkt het verwijt dat Balkenende te lang heeft gewacht om een kandidaat naar voren te schuiven. De premier wilde eerst van Barroso weten welke portefeuille ons land kreeg, maar de commissievoorzitter wenste daar zonder de naam van de definitieve kandidaat geen uitsluitsel over te geven. Volgens een ingewijde had Balkenende een handvol portefeuilles met daarbij behorende lijstjes van kandidaten bij Barroso ingediend. Naast de toegewezen portefeuille zou het gaan om Justitie, Milieu, Landbouw en Energie.
Door dit getouwtrek zouden de meeste zware posten al zijn vergeven toen Balkenende uiteindelijk zijn wens om een CDA'er te benoemen moest opgeven. Met een partijgenoot had hij een nog lichtere portefeuille gekregen. Ondanks het gemopper vanuit de kabinetsploeg zal Balkenende niet publiekelijk worden afgevallen voor zijn aanpak, aldus betrokkenen. Hij koos uiteindelijk namelijk niet voor een partijgenoot, maar voor een VVD'er.
Dat wordt alom een verstandig besluit genoemd.
In kringen rond het Torentje wordt gezegd dat Kroes alles in eigen hand heeft om veel van haar nieuwe portefeuille te maken. Voor het vicevoorzitterschap geldt dat de rolverdeling in het eerste halfjaar na het aantreden van de nieuwe commissie zal moeten uitkristalliseren, aldus diverse bronnen.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000