Alleen op die manier zijn ouders en kinderen ervan verzekerd dat iemand van voldoende niveau voor de klas staat. Als deze toetsen met goed gevolg zijn afgelegd, komt dat in het nog aan te leggen register van docenten. Het register moet, net zoals dat ook bestaat voor artsen en advocaten, ervoor zorgen dat de beroepsgroep sterker wordt en meer aanzien krijgt.
Het voorstel voor een taal- en tekentoets is afkomstig van het CDA en wordt gesteund door de onderwijsbond CNV. Volgens het CDA-Kamerlid Jan Jacob van Dijk is zo'n toets nodig: "Leraren klagen dat ze altijd negatief in het nieuws zijn. Maar iedereen kent ook de verhalen van de schoolbriefjes met taalfouten."
Nu krijgen alle pabostudenten een reken- en taaltoets. Wie daarvoor blijft zakken, moet van school. Maar voor het bestaande onderwijzersleger gelden geen eisen boven op het behalen van de onderwijsbevoegdheid. "Het is natuurlijk een enorme klus en nog de vraag hoe onze leden daarover denken, maar toch vinden we dat zo'n toets en een aantekening ervan in een register het beroep cachet geeft. Ook bij ons zijn de klachten over een generatie leerkrachten met onvoldoende bagage niet onbekend", zegt CNV-bestuurder Patrick Banis. Omdat het om een enorme groep leraren gaat, is volgens de CNV-man minimaal toetsing in het voortgezet onderwijs van de taal- en rekenvaardigheden bij alle docenten Nederlands en wiskunde noodzakelijk: "Die moeten een voldoende halen. En in het basisonderwijs zou per school zeker een speciale rekencoördinator nodig zijn die collega's kan begeleiden en opscholen."

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!