*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 8
41 km.
euro95
diesel
1,761
1,465
 
 
wo 09 dec 2009, 05:30 | lees voor

Controle gastouders

Keith overleeft horror-oppas

door Chris Ververs
UTRECHT -  Oppasmoeder Jane G. (46) staat binnenkort terecht voor poging tot doodslag en zware mishandeling van minstens vier kleine kinderen.

Keith, hier veilig bij zijn moeder op schoot, was er slecht aan toe nadat hij aan de zorgen van oppasmoeder Jane was toevertrouwd. Keith, hier veilig bij zijn moeder op schoot, was er slecht aan toe nadat hij aan de zorgen van oppasmoeder Jane was toevertrouwd. Foto: THIJS ROOIMANS

De affaire kwam aan het rollen toen de politie Utrecht een echtpaar oppakte dat verdacht werd van mishandeling van hun eigen baby. Nader onderzoek leerde dat vermoedelijk oppas Jane van Gastouderbureau Leidsche Rijn uit Alphen aan den Rijn verantwoordelijk was voor het letsel. Naderhand bleken nog vier ouderparen Jane te hebben ingehuurd. Ook hun kinderen waren mishandeld.

De ouders van een van de mishandelde kinderen hopen dat verdachte Jane een forse straf krijgt.

"Wij willen dat ze net zoveel lijdt als wij de afgelopen anderhalf jaar hebben gedaan." De 31-jarige vader vindt het "schandalig" dat er geen enkele controle is op gastouderbureaus. "Je weet dus eigenlijk niet bij wat voor persoon je kind terechtkomt."

Eigenaar Nury Rook van het betrokken gastouderbureau bestrijdt dat. "Wij hebben wel degelijk jaarlijks een controle bij de gastouders. Wel is het zo dat wij niet controleren of een gastmoeder gediplomeerd is. Ze moeten wel affiniteit hebben met kinderen." Vanaf 1 januari 2010 moeten gastouders volgens de wet gediplomeerd zijn. "Het blijkt maar weer hoe belangrijk een nieuwe wetgeving is", zegt Gjalt Jellesma van de Belangenvereniging van Ouders in de Kinderopvang en peuterspeelzalen (BOinK).

Weet u meer?

Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf