*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 28
56 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
zo 27 dec 2009, 08:32
|
lees voor

Aanslag beraamd door al-Qaeda in Jemen

WASHINGTON -  De mislukte aanslag op een vliegtuig van Amsterdam naar Detroit is georganiseerd door al-Qaedaleiders in Jemen. Dat heeft de 23-jarige verdachte Umar Farouk Abdulmutallab tijdens verhoor tegen de Amerikaanse autoriteiten gezegd.

De Nigeriaan heeft gedetailleerde informatie verstrekt over zijn rekrutering en training voor wat een 'Kerstzelfmoordaanslag' had moeten zijn, berichtte de Amerikaanse zender ABC News op gezag van de autoriteiten.

Abdulmutallab zei dat hij via internet contact had gelegd met een radicale imam in Jemen, die hem vervolgens in contact bracht met al-Qaedaleiders in een dorpje ten noorden van de hoofdstad Sanaa. De Nigeriaan bracht daar een maand door met onder meer een Saudische bommenmaker. Hij mocht het terrein niet verlaten totdat hij de training had voltooid.

De Nigeriaan kreeg instructies om het vliegtuig kort voor de landing te laten ontploffen, omdat er dan ook nog slachtoffers op de grond zouden vallen.

Volgens onderzoekers had de verdachte 80 gram van de uiterst explosieve stof PETN bij zich op de vlucht. Dat is 30 gram meer dan de Britse 'schoenenbommer' Richard Reid bij zich had in 2001 op een vlucht van Parijs naar Miami.

Al-Qaedaleden in Jemen hadden het explosieve materiaal en de ontsteker in het ondergoed van de Nigeriaanse verdachte genaaid voordat ze hem op pad stuurden. Het betrof een pakketje poeder en een injectiespuit met vloeibare chemicaliën. Ze waren in zijn onderbroek bevestigd zodat ze dicht bij zijn geslachtsdelen zouden zitten en waarschijnlijk niet werden opgemerkt bij controles. De verdachte liep tweedegraads brandwonden op in zijn kruis.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting