*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 32
58 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 29 dec 2009, 15:26
|
lees voor

Veelpleger vaker Turks of Marokkaans

UTRECHT -  De nieuwe groep veelplegers is jonger, actiever en gewelddadiger. Onder hen zijn minder verslaafden en vrouwen, maar steeds meer Turken en Marokkanen.

Foto: Jos Schuurman

Dat blijkt uit onderzoek van IPOL (de Internationale Informatie en Opsporingsdienst), dat maandag werd gepubliceerd in het vakblad Secondant. Onderzoekster Jessica van Mantgem concludeert dat veelplegers steeds jonger worden. Waren de hardnekkige criminelen vroeger rond de 33, nu zijn veelplgers vaker zo'n 21 jaar.

Jonge veelplegers begaan steeds vaker geweldsmisdrijven. Zeer actieve veelplegers zijn steeds minder vaak Surinamers, maar steeds meer Turken en Marokkanen, aldus Van Mantgem in het Nederlands Dagblad.

Jonge Marokkanen vormen een kwart van de jonge, zeer actieve veelplegers. De autochtone Nederlanders maken nog altijd het grootste deel van de veelplegers uit: 47 procent.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting