ME bij Katwijk tegen Quick Boys
Aanhang Berlusconi betoogt
Ook misbruik r.k.-weeskinderen
Wietplantage van 82 ha vernietigd
Recent misbruik in Zwitserse kerk
Het is eindelijk weer lente!
Apostolische visitatie zwaar
Vrijwilligers in touw
Meisje slaat belager met stick
OM wil foto van 'Holloway-skelet'
Milly Boele woensdag begraven en...
Rusland betoogt tegen Poetin
Inbraak in hoofdkantoor Trots op...
'OokU doet niet mee'
Dode door woningbrand A'dam
Koninklijke familie klust
Noodverordening in Veendam
Derde overvaller pokertoernooi...
Slachtoffers wijzen brief paus af
Dode door caravanbrand
Karzai bedankt Nederland
'CDA-fractie gaf signaal'
SMS-alert na vermissing meisje
Lichten uit in Amsterdams Hilton
Excuses paus slachtoffers misbruik
''Fraude bij Drentse stichting 5...
Filmpje op YouTube levert tips op
Gaslek door koperdieven
Geslachtsverandering om schulden...
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Videoblog Fatima Moreira de Melo
Eljero Elia: 'Ruud is goed voor...
Ajax scout Belgisch toptalent...
Het vogeltje vliegt al enkele dagen rond in de wijk en strijkt af en toe neer in bomen en tuinen. De baltimoretroepiaal heeft oranje-gele en zwarte veren en een puntige, scherpe snavel. Hij broedt in Noord-Amerika en hoort in deze tijd in Latijns-Amerika te zitten.
„Het is een toppertje”, vindt vogelaar Johan Bos. „Het is natuurlijk een fantastisch idee dat zo'n beestje helemaal vanuit Amerika naar Nederland is gevlogen”. Volgens Bos komen er vogelaars uit het hele land op af. „Hij heeft geen ringetje, dus we gaan er allemaal van uit dat hij wild is”, zegt Bos.
Ook buurtbewoners zijn onder de indruk van het kleine vogeltje. „Hij ziet er heel bijzonder uit. Je ziet door de kleur meteen dat het een uniek beestje is”, aldus omstander Leon. Ook Marijke en Jan zagen het beestje in een flits langsgaan, toen ze door hun wijk fietsten. „Het is net een musje, maar dan gelig. Best bijzonder”, aldus Marijke.
Het is pas de tweede keer sinds 1890 dat het dier in ons land is gezien. In totaal zijn er in Europa sinds 1890 welgeteld 34 waargenomen, waarvan de meeste in Groot-Brittannië. Meestal verdwalen ze tijdens hun trek boven zee.
Volgens voorzitter Arnoud van den Berg van de Dutch Birding Association is de vogelspotterswereld in rep en roer en zijn er tot dinsdagmiddag „enkele honderden” vogelaars uit het hele land naar de Alkmaarse wijk gekomen om de baltimoretroepiaal waar te nemen.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000