In het plan onderzoekt en onderbouwt de provincie of het afschieten van de dieren daadwerkelijk nodig is. De gemeente en provincie staan op dit punt lijnrecht tegenover elkaar. Noord-Holland vindt dat de damherten teveel overlast veroorzaken en wil dat ze worden afgeschoten. Ze grazen tuinen leeg en vormen bovendien voortdurend een gevaar voor het verkeer.
Van Poelgeest wil hier niks van weten. Hij wil eerst kijken of het plaatsen van hekken soelaas biedt. Hiervoor zijn nog niet alle vergunningen binnen, aldus zijn zegsvrouw. Amsterdam is de eigenaar van het duingebied.
De provincie verwacht het plan over een maand klaar te hebben. Het aantal herten is de afgelopen vijf jaar flink toegenomen. De gemeenteraad van Amsterdam besloot in 2004 dat de beesten enkele jaren niet mochten worden afgeschoten.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!