Agent vervolgd na aanrijden...
Rel om poster
Viespeuk naar kliniek
Meer partijen willen meedoen
Bisdom paus schorst pedopriester...
Fortuyn verlaat Rotterdam
Moeder spoort schennispleger op
Storm eist tientallen levens
Bedrijf zoekt professionele...
Landelijke zoekactie naar Milly
Opbrengst boek Palm Invest niet...
De Wolf fractievoorzitter
'Israël blijft bouwen'
Zeldzame slangen onderschept
Zaak vermiste Milly in Opsporing...
Verzet tegen sluiting
'Wilders wereldvreemd'
Geen parfum voor ambtenaren
Vullen aansteker veroorzaakt brand
'Spons lijkt op dikke darm'
'Bezemkast' voor 2 ton
Postbode versnippert brieven en...
OV-chip op tijd geactiveerd
Meer cocaïne in luchtvracht
Resten voorloper raadhuis gevonden
Babbelaar opgepakt
Geld moet rollen...
Raadselachtige dood meeuwen
BNN zet jongerenpartij op
'Marokkanen kiezen voor Cohen'
Opbrengst boek Palm Invest niet...
Cohen en zijn jaren in Amsterdam
Bewijs geleverd: neppil geneest
Bloedig weekend door drugsdoden...
Beckham dreigt WK mis te lopen
Emotioneel: Boyzone zingt na...
Mega-demonstratie tegen premier in...
Schokkend: stierenvechter gespietst
Kinderen vernielen school
Nieuw: borsten op je voorhoofd
Eerder werden al de paspoorten van deze Nederlanders gevonden in de ingestorte villa in de Haïtiaanse hoofdstad. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft de dood van het tweetal nog niet bevestigd.
De lichamen waren vrijdag al gevonden, maar konden niet eerder worden geïdentificeerd. In het hotel wordt verder gezocht naar slachtoffers. In hetzelfde hotel verbleef nog een ander Nederlands koppel.
In het puin
Hoteleigenaresse Roberta Vellard heeft zaterdag gezegd dat het tweede Nederlandse stel, met twee kinderen, nog in het puin ligt. Vellard vertelde dat het gebouw dinsdag in luttele seconden instortte en van degenen die zich binnen bevonden, vrijwel niemand dat heeft overleefd. „Toen het begon te beven keek ik snel om me heen om te zien wat er gebeurde. Toen ik mijn blik weer op het hotel richtte, was het er niet meer.”'
Ten tijde van de beving in Haïti verbleven vier Nederlandse stellen in Villa Therese. Ze waren in Port-au-Prince om een kind te adopteren. Twee stellen hebben de ramp overleefd en zijn inmiddels gerepatrieerd, inclusief kinderen. Eerst hadden ze Vellard aanwijzingen gegeven voor het vinden van de slachtoffers.
Omarmd
Die bevonden zich tijdens de ramp op de tweede en derde verdieping van het gebouw. „Gisteren om drie uur vonden we een hand die uit het puin stak,” aldus Vellard. „Daarna zijn we verder gaan graven en om zes uur konden we het eerste stel uit het puin halen. Ze lagen omarmd, heel dicht op elkaar.”
Zaterdagochtend lagen de drie lichamen, provisorisch ingepakt in zwart plastic, voor de berg met puin dat eens een familiehotel was. Ze werden door het Nederlandse USAR-reddingsteam uit de zon gelegd in een verlaten hotelkamer in aanbouw, in een vleugel die niet is ingestort.
Vellard deed ondertussen wanhopige pogingen om consul Robert Padberg ertoe te bewegen de lichamen te komen ophalen. Vanwege de ontbinding is het gevaar op besmettelijke ziekten groot. Padberg zou bezig zijn een mortuarium te vinden waar de lichamen kunnen worden geïdentificeerd.
„Maar ik kan niet te lang wachten,” aldus Vellard. Van de Amerikaanse ambassade had Vellard de opdracht gekregen het lichaam van een in haar hotel omgekomen Amerikaanse studente op straat te leggen, zodat het kan worden opgehaald.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
Wat voor weer wordt het vandaag?
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
Online EHBO cursus
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000