Dat blijkt uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Trimbos Instituut in opdracht van staatssecretaris Van Bijsterveldt (Onderwijs), die het vandaag officieel in ontvangst neemt. "Jongeren die veel blowen zien hun toekomst in rook opgaan", concludeert de CDA-bewindsvrouw. Voor het eerst is nu het verband tussen softdrugs- en alcoholgebruik en schooluitval op vmbo, havo, vwo en mbo aangetoond. "Het sterke vermoeden dat we altijd al hadden, wordt pijnlijk wetenschappelijk bevestigd", stelt Van Bijsterveldt, die zich deze kabinetsperiode ten doel heeft gesteld de schooluitval terug te dringen van 71.000 naar 35.000 per jaar.
Genotsmiddelen beïnvloeden schoolverzuim bij zowel jongens als meisjes, maar meisjes blijken nog iets kwetsbaarder. Ook zijn jongere blowers en drinkers kwetsbaarder dan oudere. Scholieren op havo en vwo die genotsmiddelen gebruiken spijbelen vaker dan vmbo'ers. De problemen zijn groter op het mbo dan op het vmbo, want op het vmbo zitten veel moslims, die van alcohol en softdrugs afblijven.
Van Bijsterveldt gaat samen met minister Klink (Volksgezondheid) een handleiding voor docenten maken, zodat die leren herkennen wanneer een leerling afglijdt en adequaat kunnen reageren. "Ook roep ik ouders op er veel scherper op te zijn", aldus de staatssecretaris. Vooral de gevolgen van dronkenschap zijn bij scholieren desastreus, omdat de hersengroei wordt geremd. Bij alcoholverslaafde jongeren blijven taalontwikkeling, aandacht, leren, geheugen en ruimtelijk inzicht achter.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden