Dat zegt psycholoog Bart Verkuil die morgen aan de Universiteit Leiden op dit onderwerp promoveert.
Volgens de 29-jarige Leidenaar wordt er vooral getobd over de relatie, de financiële situatie, het werk en het uiterlijk. Over dingen die gebeurd zijn of nog plaats gaan vinden. ,,Piekeren mag best”, zegt hij. ,,Maar als je het doet, doe het dan zo kort mogelijk of op een bepaalde tijd. Bijvoorbeeld een half uur per dag. Het probleem opschrijven helpt ook. Je kunt er dan op een later tijdstip op terugkomen.”
Volgens de promovendus is het ook goed om er over na te denken of het piekeren nut heeft gehad. ,,Heeft het echt een ramp afgewend. Of is het probleem nu werkelijk opgelost. Vaak is dit dus niet zo.”
Verkuil: ,,Piekeren heeft dus een negatieve invloed op lichamelijke klachten, maar ook op het herstel van de hartslag na een inspannende taak.” Volgens de promovendus helpen ontspanningstherapie en meditatie het piekeren te verminderen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!