*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 36
31 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 08 feb 2010, 17:09
|
lees voor

Bond: Snel nieuwe korpschef

LEUSDEN -  Politiebond ACP wil snel een goede opvolger voor de Rotterdamse korpschef Aad Meijboom. Meijboom heeft eerder maandagmiddag aangekondigd dat hij zelf vindt niet verder te kunnen als baas van de politie Rotterdam-Rijnmond als gevolg van de strandrellen in Hoek van Holland.

„Wij begrijpen en respecteren de keuze van Meijboom”, zegt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp in een eerste reactie. „Wel is het heel belangrijk dat er snel een goede opvolger komt. Het korps Rotterdam-Rijnmond is te groot om zonder leiding te fungeren.” Van de Kamp wijst er hierbij op dat de directeur Politie van het geplaagde korps, Henk de Jong, namelijk ook al is opgestapt.

De zieke minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken reageert vooralsnog niet op het opstappen Meijboom. Volgens haar woordvoerder heeft de bewindsvrouw zich altijd op het standpunt gesteld dat de kwestie lokaal moest worden afgehandeld.

Ter Horst is als minister van Binnenlandse Zaken verantwoordelijk voor de politie in Nederland. Ook het CDA wil alleen maar 'kennisnemen' van het vertrek van de korpschef. „Daar gaat de politiek niet over. Wel wil ik aantekenen dat het rapport zeer kritisch was over alle lagen, ook de bestuurlijke”, aldus Coskun Çörüz.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting