ME bij Katwijk tegen Quick Boys
Aanhang Berlusconi betoogt
Ook misbruik r.k.-weeskinderen
Wietplantage van 82 ha vernietigd
Recent misbruik in Zwitserse kerk
Het is eindelijk weer lente!
Apostolische visitatie zwaar
Vrijwilligers in touw
Meisje slaat belager met stick
OM wil foto van 'Holloway-skelet'
Milly Boele woensdag begraven en...
Rusland betoogt tegen Poetin
Inbraak in hoofdkantoor Trots op...
'OokU doet niet mee'
Dode door woningbrand A'dam
Koninklijke familie klust
Noodverordening in Veendam
Derde overvaller pokertoernooi...
Slachtoffers wijzen brief paus af
Dode door caravanbrand
Karzai bedankt Nederland
'CDA-fractie gaf signaal'
SMS-alert na vermissing meisje
Lichten uit in Amsterdams Hilton
Excuses paus slachtoffers misbruik
''Fraude bij Drentse stichting 5...
Filmpje op YouTube levert tips op
Gaslek door koperdieven
Geslachtsverandering om schulden...
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Videoblog Fatima Moreira de Melo
Eljero Elia: 'Ruud is goed voor...
Ajax scout Belgisch toptalent...
Geneeskundestudente Loes van Keimpema promoveert volgende week op een onderzoek naar de werking van het hormoon lanreotide. De 24-jarige Keimpema is de jongste ooit die aan de Radboud Universiteit in Nijmegen een doctorstitel gaat behalen, aldus de universiteit woensdag. Keimpema startte na haar doctoraalexamen met een wetenschappelijke stage en bouwde die uit tot een proefschrift, waarop zij gaat promoveren. Na haar promotie moet zij nog haar coschappen gaan vervullen om haar opleiding tot arts af te maken.
Mensen met een polycysteuze lever hebben een enorme buikomvang, omdat de lever soms wel zesmaal groter is dan normaal. De opgezwollen lever drukt andere organen weg. Bij toeval ontdekte een hoogleraar maag-lever-darmziekten van het UMC enkele jaren geleden dat twee patiënten met een vergrote lever goed reageerden op het synthetische hormoon lanreotide, dat ook voor andere doeleinden wordt toegediend.
Onderzoek van Keimpema wees uit dat de lever van patiënten die een half jaar lang lanreotide hadden gebruikt, met 2,9 procent geslonken was. Bij een controlegroep die het hormoon niet kreeg, was de lever verder opgezwollen. Het UMC constateert dat een adequate behandeling van polycysteuze levers nu binnen handbereik is. Nader onderzoek moet uitwijzen of het hormoon mogelijk preventief kan worden gegeven om het ontstaan van levercysten te voorkomen. Via genetisch onderzoek kan worden vastgesteld of een kind die aandoening van een ouder heeft geërfd.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000