*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 34
33 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 11 feb 2010, 12:18
|
lees voor

FIOD-invallen in zaak Rochdale

door Bart Mos
AMSTERDAM -  Justitie en de fiscale opsporingsdienst FIOD/ECD hebben gisteren diverse invallen gedaan in verband met het fraudeonderzoek rond de Amsterdamse woningbouwcorporatie Rochdale.

Rochdale Rochdale Foto: Richard Mouw

Dit wordt bevestigd door een woordvoerster van het openbaar ministerie (OM) in Amsterdam. Het OM is al geruime tijd bezig met strafrechtelijk onderzoek naar Hubert Möllenkamp, de voormalige topman van Rochdale, verdacht van verduistering en het aannemen van steekpenningen. De Telegraaf publiceerde ruim een jaar geleden over verdachte vastgoeddeals van de in grote weelde en luxe levende Möllenkamp, waarna hij op staande voet werd ontslagen.

De doorzoekingen van de opsporingsdiensten vonden gisteren onder meer plaats bij het Amsterdamse sloopbedrijf Steenkorrel en in de privéwoning van de hoofdstedelijke makelaar Peter ter Borgh, in het verleden zakenpartner van de geliquideerde ’bankier van de onderwereld’ Willem Endstra.

Zowel het bedrijf Steenkorrel als Ter Borgh speelden in 2005 een rol bij de omstreden verkoop van de jachthaven aan de Nieuwe Meer.

Rochdale kocht de helft van de jachthaven van Steenkorrel voor 4 miljoen euro. Een vennootschap van Ter Borgh kocht de andere helft. Zij hadden het plan om het terrein van de jachthaven om te toveren tot een luxe hotel met dito appartementen. Het plan ligt nu stil omdat de sociale woningstichting Rochdale er totaal geen heil in ziet.

De aankoop van de jachthaven behoort tot de twintig ’verdachte vastgoedtransacties’ die het OM in het Rochdale-onderzoek tegen het licht houdt. Pikant is dat verantwoordelijk minister Eberhart van der Laan (Wonen, Wijken en Integratie) in het verleden als adviseur betrokken is geweest bij de verkoop van de jachthaven. Hij adviseerde vóór de omstreden transactie een kopende partij die uiteindelijk afzag van overname. Justitie deed eind vorig jaar reeds doorzoekingen in de Nederlandse en Spaanse woningen van Möllenkamp en bij twee van diens voormalige zakenpartners: Nawon en Multi Vastgoed.

Ter Borgh was gisteren onbereikbaar voor commentaar. Directeur Ron Leunenberg van het bedrijf Steenkorrel zei niets van de doorzoeking te weten


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting