*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 34
33 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 12 feb 2010, 07:25
|
lees voor

Parkeertarieven slinks omhoog

door Jouke Schaafsma
AMSTERDAM -  Parkeren blijkt op slinkse wijze nog duurder te worden gemaakt. Gemeentelijke en private parkeergarages schroeven het aantal minuten parkeertijd naar beneden, maar handhaven het tarief per tijdseenheid.

Dat stelt Detailhandel Nederland naar aanleiding van een onderzoek onder tientallen parkeergarages. In plaats van 60 minuten parkeren, wordt ineens maar 54 minuten parkeertijd voor hetzelfde geld geboden. In sommige gevallen gaat het zelfs dubbelop. De prijzen worden verhoogd en tegelijkertijd het aantal minuten verlaagd.

"We vinden dit zeer geniepig. Consumenten betalen steeds meer, het is een ordinaire melkkoe", zegt secretaris vestigingszaken Jelger Zee van Detailhandel Nederland. Voorbeelden te over. Het gebeurt in Almere, Amsterdam, Apeldoorn en Assen. De belangenvereniging voert de parkeertest al jaren uit. Dit jaar begon het afsnoepen van minuten behoorlijk op te vallen. "Garage De Kolk in Amsterdam spant de kroon. Het is er bedompt en vies en je betaalt per 55 minuten 8,40 euro, omdat er nu per 54 minuten wordt afgerekend. Eerder rekenden ze nog 3,80 euro voor 60 minuten", zegt Zee.

De belangenvereniging vindt dat gemeenten overal betalen per minuut moeten invoeren, omdat het duidelijkheid geeft over het tarief en er dan ook niet meer wordt betaald dan er geparkeerd is.

Van de 75 onderzochte parkeergarages blijkt alleen bij de Soeverein in Amersfoort parkeren per minuut mogelijk, mits daarvoor een speciale pas wordt aangevraagd. Gemeenten en ondernemers die roepen dat het verkleinen van de minimale tijdseenheid juist prettig is voor de consument, verkondigen lariekoek, zegt Zee. "We rekenen ook constant terug naar het eigenlijke uurtarief en dat wordt gewoon steeds hoger hierdoor. Het is minder minuten parkeren voor je euro, zonder dat je dat echt door hebt."


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonnig weekend

Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.

Uitgebreide weersverwachting