De VVD reageert op het bericht in De Telegraaf over het Sint Jansdalziekenhuis in Harderwijk waar familieleden van een overleden man zich tegen het personeel keerden omdat ze niet bij het lichaam van hun naaste mochten. Eerder werd er personeel bedreigd in Bergen op Zoom, terwijl in Nijmegen twee jongeren zich misdroegen op de eerstehulpafdeling van het ziekenhuis nadat ze betrokken waren geweest bij een verkeersongeluk waarbij een man overleed.
„Dit kan niet meer”, vindt Teeven. „Ziekenhuispersoneel voelt zich zo bedreigd door zo'n overvalcommando van Marokkanen dat zij niet eens meer aangifte durven doen.” Hij wil dat de minister met ziekenhuisbestuurders gaat praten hoe in dit soort gevallen eenvoudiger aangifte kan worden gedaan. Bijvoorbeeld door anoniem aangifte doen mogelijk te maken of door werkgevers namens hun personeel aangifte te laten doen.
De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen weet niet hoeveel van dit soort incidenten zich voordoen per jaar. Wel zegt een woordvoerder dat het goed is om aangifte te doen. „Dat hoeft niet per se door het personeelslid zelf, maar kan ook door de instelling gebeuren.”

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 25 mei 2012 - Vandaag is de lucht te droog voor buien en ook stapelwolken kunnen niet ontstaan. In het binnenland wordt het ongeveer 25 graden. Daarbij staat een vrij stevige wind uit het (noord)oosten. Ook het weekend staat in het teken van veel zon.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!