De Kamer sprak zich eerder al uit voor invoering van het homohuwelijk op de Antillen en Aruba. Maar Bijleveld toonde zich altijd gevoelig voor de weerstand die er op de eilanden tegen bestaat. Daarom wilde ze het homohuwelijk niet al te snel invoeren. Ze kan zich nu vinden in een termijn van twee jaar nadat nieuwe wetten voor de zogeheten BES-eilanden van kracht zijn geworden.
De Kamer kwam ook nog met voorstellen om euthanasie en abortus binnen een jaar op de eilanden mogelijk te maken. Vooral GroenLinks-Kamerlid Ineke van Gent wees op de gevaren die vrouwen nu lopen als ze een illegale abortus ondergaan.
Bijleveld onderschreef dat, maar vindt een jaar te kort. De drie eilanden hebben meer tijd nodig om artsen op te leiden. Abortusklinieken moeten een vergunning hebben. Om aan de eisen voor een vergunning te kunnen voldoen, moet er volgens de staatssecretaris ook nog veel gebeuren.
De wetten waar de Kamer donderdag over sprak zijn nodig omdat de drie BES-eilanden bijzondere gemeenten van Nederland worden. Bijleveld gaat er ook na de val van het kabinet nog van uit dat de geplande datum van 10 oktober wordt gehaald.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!