*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-5 °C
O 3
 
files 7
5 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
ma 08 mrt 2010, 08:53 | lees voor

Ook Thalys maakt veel te veel lawaai

door Edwin Timmer
DEN HAAG -  Ook de hogesnelheidstrein Thalys maakt op het nieuwe hsl-spoor meer herrie dan vooraf was berekend. De oorzaak ligt in de spoorbevestiging op beton. Bovendien lijken geluidsschermen minder goed te werken dan gehoopt.

Foto: Schnater, Michel

Dat blijkt uit onderzoek van TNO in opdracht van ProRail, dat anderhalve maand geleden is afgerond, maar officieel nog niet bij de Tweede Kamer is gearriveerd. „Dit is zeer vervelend”, reageert VVD-Kamerlid Aptroot op de nog geheime uitkomsten. Omwonenden die al sinds vorige zomer klagen over het helse kabaal als er een trein langskomt, lijken met deze nieuwe studie gelijk te krijgen.

Sinds vorig jaar augustus stellen zij dat het lijkt alsof er een bak grind wordt uitgestort, zodra er een trein passeert.

Intercity

Vooralsnog werden de oude intercitytreinen van het type Prio aangewezen als boosdoener van de geluidsoverlast. Demissionair minister Eurlings (Verkeer) kondigde daarvoor afgelopen november al maatregelen aan. Maar bewoners hielden vol dat ook de Thalys hen pijn aan hun oren doet.

Microfoons van TNO hebben nu bij passages van de Thalys inderdaad meer decibellen geregistreerd dan voor het Tracébesluit uit 1998 werd berekend. Bij een snelheid van 300 kilometer per uur ligt het geluid slechts 1 dB boven verwachting, maar als de trein 160 kilometer per uur rijdt, is het kabaal 4 dB hoger dan het rekenmodel.

De oorzaak ligt volgens TNO in het spoor van de hsl-lijn dat op beton is vastgemaakt. Dat maakt meer geluid dan bij een normale onderlaag was te verwachten. De ruwheid van de rails verlagen zou al kunnen helpen, maar om technische redenen vereist dat ook een aanpassing van het remsysteem van de Priotreinen.

Metingen bij Hoogmade, op het noordelijke deel van de hsl, zetten vraagtekens bij de effectiviteit van de geluidsschermen. Op 25 meter afstand van het scherm blijkt het intercitymaterieel 12 dB harder te klinken dan voorspeld en de Thalys 6 dB. „Dit rechtvaardigt nader onderzoek naar de effectiviteit van de gerealiseerde geluidsbeperkende maatregelen”, aldus TNO.

Volgens Kamerlid Aptroot zal minister Eurlings met extra maatregelen moeten komen omdat gewoon aan de bestaande beloftes over geluid voldaan moet worden. „Ook omwonenden hebben het recht op een goede bescherming”, zegt de liberaal.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf