De meeste voorstellen om onderwerpen aan de lijst met controversiële vergaderpunten toe te voegen of er juist vanaf te halen, redden het niet. Grootste wijziging betrof de voorstellen van onder meer minister Ab Klink (Volksgezondheid) om het drankgebruik onder jongeren in te dammen. Hier zou de Tweede Kamer aanvankelijk niet meer over praten, maar nu gebeurt dat alsnog.
Verder haalde de Kamer nog twee voorstellen over internationale verdragen van de lijst met controversiële onderwerpen. Pogingen van PVV, SP en VVD om wetgeving voor de Nederlandse Antillen in de ijskast te zetten, haalden het niet.
ChristenUnie en GroenLinks slaagden er niet in om de 'villabelasting' toch in behandeling te laten nemen. Eigenaren met een huis van meer dan 1 miljoen zouden dan meer belasting moeten gaan betalen. De PvdA kondigde al aan zelf met een voorstel te komen.
In het oog springende onderwerpen als de kilometerheffing, verhoging van de AOW-leeftijd en het Amerikaanse gevechtsvliegtuig JSF komen niet meer aan de orde. De lijst met controversiële onderwerpen kan de komende tijd nog langer worden. De Kamer beslist later nog over andere onderwerpen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!