Door de aanwezigheid van Wilders was de beveiliging donderdagavond aanzienlijk scherper dan bij een normale raadsvergadering. De installatie is een publieke aangelegenheid, maar alle aanwezigen moesten zich van tevoren aanmelden en door detectiepoortjes heen om de raadszaal te betreden. Ook waren er veel extra beveiligingsmedewerkers aanwezig, zowel binnen als buiten de zaal.
De extra beveiliging gebeurde op aanwijzing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb), zo liet een woordvoerder van de gemeente weten. Na de bijeenkomst wordt de procedure door de gemeente en de NCTb geëvalueerd voor volgende raadsvergaderingen waar Wilders bij aanwezig is.
De PVV-leider, die met bijna 14.000 voorkeursstemmen in de raad is gekozen, was na de beëdiging in een goede stemming. „Dit is een feestavond”, stelde hij verheugd. De politicus verklaarde trots te zijn op het verkiezingsresultaat van zijn partij in de Hofstad.
Wilders weet nog niet welke portefeuille hij in de gemeenteraad onder zijn hoede gaat nemen, zo liet hij weten. Wel zei hij een bescheiden portefeuille voor ogen te hebben.
„Ik ga mijn best doen en we zullen wel zien of het me lukt of niet”, zei hij over het combineren van zijn werkzaamheden voor de Haagse raad met zijn werk als fractieleider in de Tweede Kamer.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden