Hij stelt op tal van punten bedrogen te zijn door medewerkers van de uiterste geheime getuigenbescherming (TGB).
La Serpe heeft vanmiddag al zijn verklaringen betiteld als „oneerlijk verkregen”. Hij verklaart ondermeer te zijn afgeluisterd tijdens gesprekken met zijn advocaat. Ook worden afspraken over zijn veiligheid, en die van zijn familie, niet nagekomen, zegt hij.
De beschermde kroongetuige en huurmoordenaar Peter la Serpe meent dat al zijn verklaringen niet meer mogen worden gebruikt in de strafzaak tegen hem. Hij verklaarde in ruil voor een lagere straf, een andere identiteit en een nieuw leven.
Vandaag opende hij in de Bunker in Amsterdam met het voorlezen van vijf verklaringen het vuur op het door vele mysteries omgeven Getuigen Beschermingsprogramma (TGB), waarin hij opgenomen.
Hij dreigt alle geheimen over dit programma te onthullen. Ook zou het TGB een contract met hem hebben weggemaakt.
„Zonder die overeenkomst zou ik nooit kroongetuige zijn geworden, dan had ik mijn handtekeningen nooit onder de kluisverklaringen gezet.”
La Serpe bekende in die verklaringen dat hij samen met Jesse R. verantwoordelijk was voor de liquidatie van Cees Houtman. Ook verklaarde hij over diverse moordcommando’s die in de Amsterdamse onderwereld actief waren, en die in opdracht van Ali A. en de gezochte Dino Soerel actief waren.
La Serpe eiste dat zijn bekennende verklaringen ongeldig worden verklaard. „Toen ik met mijn onderhandelingen begon was ik nergens verdachte van. Ik werd niet met liquidaties in verband gebracht.” En: „Ik ben bedrogen en misleid om mijn verklaringen af te leggen.” Hij meent dat de rechtbank de verklaringen nu allemaal moet buitensluiten van het proces.
Het Liquidatieproces draait voor een zeer belangrijk deel om de verklaringen van Peter la Serpe. Hij was de eerste huurmoordenaar met justitie die ooit een kroongetuigendeal sloot. Vanmiddag zullen de aanklagers reageren op deze verrassende wending. Officier van justitie Betty Wind wilde aanvankelijk de deuren laten sluiten voor publiek, advocaten en verdachten vanwege de „mogelijk gevoelige verklaring”. De rechtbank wees dat af.
„U hebt ons hiermee overvallen”, zei rechtbankvoorzitter Frits Lauwaars, nadat La Serpe klaar was met zijn verklaringen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden