*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 17
11 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
di 16 mrt 2010, 05:30 | lees voor

Bedreiging militairen schokt Kamer

Van onze parlementaire redactie
DEN HAAG -  De Tweede Kamer heeft geschokt gereageerd op de onthulling dat families van naar Afghanistan uitgezonden militairen worden bedreigd.

Brinkman Brinkman Foto: ANP

De VVD en PVV roepen demissionair minister Van Middelkoop (Defensie) dinsdag op het matje. „Ik wil van hem weten of er al zicht is op de daders en hoe Defensie de families van militairen gaat beschermen”, zegt PVV-Kamerlid Brinkman die de daders zoekt in de extreemlinkse hoek. „Ik heb daar sterke aanwijzingen uit de inlichtingendienst voor”, zegt hij. „Ik wil dat deze beweging wordt verboden en dat er beslag op haar bezittingen wordt gelegd.”

Ook de VVD maakt zich grote zorgen. „Als blijkt dat er politieke motieven achter de bedreigingen zitten dan moet de onderste steen boven”, aldus het liberale Kamerlid Ten Broeke. „Dit schokt de rechtsorde. En daarnaast worden onze militairen in de rug aangevallen. Dat is zeer ernstig.”

Het CDA heeft niet het idee dat er politieke motieven achter de bedreigingen aan het thuisfront van de militairen steken. „Jaren geleden werden militairen op uitzending ook al bedreigd, er zijn gekken genoeg in dit land. Maar als blijkt dat er politieke motieven achter schuil gaan dan is dat schandalig”, stelt CDA’er Knops.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf