*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 44
34 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
di 16 mrt 2010, 12:06 | lees voor

Graven Vijzelgracht gaat verder

AMSTERDAM -  De graafwerkzaamheden in het station Vijzelgracht van de Noord-Zuidlijn in Amsterdam gaan binnenkort verder. De aanvoer van het benodigde materiaal is al begonnen, het graven begint later deze week of volgende week. Dat heeft het gemeentelijk projectbureau Noord-Zuidlijn, dat verantwoordelijk is voor de bouw van de nieuwe metroverbinding, dinsdag laten weten.

Foto: Hans Peters

De graafwerkzaamheden lagen stil, sinds er in september 2008 voor de tweede keer huizen verzakten aan de Vijzelgracht. Oorzaak was, net als bij de eerste verzakking enkele maanden eerder, een lek in een voeg tussen de diepwanden.

De afgelopen tijd heeft het projectbureau Noord-Zuidlijn maatregelen genomen die nieuwe verzakkingen moeten voorkomen. Zo heeft het de grond bij de voegen bevroren. Een aantal panden in de buurt heeft een nieuwe fundering gekregen of gaat die krijgen.

Bij de twee incidenten verzakten in totaal tien panden. De bewoners daarvan moesten hun huis uit.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf