Zijn partij zal in ieder geval geen verzoek meer indienen voor een herstemming en de verkiezingsuitslag accepteren. „Alleen de mensen die hebben gestemd, mogen bij een herstemming stemmen. Wij denken dat die mensen op ongeveer dezelfde manier stemmen, met een klein voordeel voor de grote partijen”, verklaarde Pastors. „Dat zal geen wereld van verschil maken. Als er 3 maart beter was gehandhaafd was er een ander resultaat uitgekomen. Ik ben daarvan overtuigd en u kunt in ieder geval niet het tegendeel bewijzen.”
Pastors had ook nog een positief woord over burgemeester Ahmed Aboutaleb. „De burgemeester heeft na de verkiezingen laten zien dat hij van standpunt kan veranderen, dat heeft ons goed gedaan.” Hij deed dat kort nadat hij zei met de PvdA te willen praten over een coalitie. Een belangrijke reden voor de PvdA om Leefbaar uit te sluiten zijn de 'aanvallen' op de burgemeester.
„Alleen een slecht verliezer blijft na vandaag nog mokken. Ik weet niet of ik Pastors zo moet aanmerken”, aldus PvdA-fractievoorzitter Peter van Heemst. De SP vond bij monde van raadslid Leo de Kleijn dat het beeld van Florida aan de Maas volstrekt verkeerd is. „Het is belangrijk om dat beeld recht te zetten.” De VVD wees op de taak van de overheid om de Kieswet aan te scherpen met de lessen die in Rotterdam zijn geleerd.
Alle partijen spraken hun waardering uit voor de zorgvuldigheid waarmee de Commissie Onderzoek Geloofsbrieven onderzoek heeft gedaan naar de rechtmatigheid van de verkiezingen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden