Raadsman Marcel van Gessel van John W. zegt dat door weer gewijzigde cijfers de geloofwaardigheid van justitie op het spel staat en er een bom ligt onder het proces. „Het onderzoek klopt voor geen meter.”
Justitie denkt dat John W. en Frans O. samen een schuld van 15,5 miljoen euro aan Easy Life hebben. Eerst lag het grootste deel bij John W. maar dat werd later gereduceerd tot 4,5 miljoen euro. De nieuwe cijfers zijn weer anders te interpreteren, zeggen de raadslieden. Justitie moet hebben getwijfeld aan de eigen berekeningen, leiden ze af uit het nieuwe onderzoek door de Belastingdienst. Advocaat Mark Teurlings van Frans O. meent bovendien dat de fiscus niet onafhankelijk is.
De cijfers zijn belangrijk voor een eventuele strafmaat. In januari eiste officier Wil van Horen onverwacht hoge celstraffen van 3,5 en vier jaar tegen twee medeverdachten die veel minder profiteerden van de inleg van ruim vierhonderd beleggers. Zij wachten nog op een vonnis.
De strafzaak dreigt een klucht zonder einde te worden. In januari bleken zeven zittingsdagen niet genoeg. De verwachting is dat er nog zeker vier dagen nodig zijn. De zaak gaat volgende week niet op maandag maar op donderdag verder, bevestigde een woordvoerster van de rechtbank in Den Bosch. De rechter kijkt dan naar de verzoeken van de verdediging. Beide hoofdverdachten zijn sinds januari op vrije voeten.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden