De eerste vliegtuigen met passagiers zijn dinsdagochtend omstreeks kwart over acht geland op Schiphol. Het gaat om vluchten uit Dubai (Verenigde Arabische Emiraten) en Paramaribo (Suriname). Om negen landt naar verwachting een vlucht uit de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.
,Er hangt een dikke wolk aan toestellen in de lucht. Het komende uur gaan zeker twaalf toestellen binnenkomen en in de uren daarna opnieuw vele tientallen”, aldus operationeel-directeur Ype de Haan.
Hoewel het al om half zeven licht werd is vannacht afgesproken dat de binnenkomende toestellen toch tot acht uur moesten wachten om te kunnen landen.
,,Daardoor onstonden vannacht toch wat kleine problemen, omdat sommige vliegtuigen wat moesten wachten”, aldus De Haan, die vannacht plots ook werd geconfronteerd met een nog altijd gesloten Belgisch luchtruim.
,,Zelfs op grote hoogte mochten we daar vanmorgen nog niet overvliegen. Men had wat problemen met de techniek”. Een grote jumbo uit Curacao, die straks als een van de eersten binnenkomt moest zich daardoor in de nodige bochten wringen. ,,Eerst een tussenstop in Lissabon en daarna via het Britse luchtruim, waar we wel al mogen passeren, naar Schiphol terug.”
Volle sterkte
Behalve KLM starten ook Transavia en andere maatschappijen de komende uren hun operaties van en naar Schiphol deels weer op. Zowel de luchthaven als KLM willen zo snel mogelijk weer op volle sterkte draaien. ,,Vandaag zullen dik honderd verre vluchten vliegen en zal ook zeker de helft van de Europese bestemmingen weer open zijn”, aldus De Haan.
Gisteravond zijn vanaf Schiphol drie KLM-toestellen naar Azië en Amerika vertrokken. De toestellen hebben meteen ook het grootste deel van de dertienhonderd passagiers meegenomen die al vier nachten op Schiphol bivakkeerden.
Vertragingen nog niet voorbij
Schiphol-baas Jos Nijhuis riep maandagavond iedereen op om dinsdag niet massaal en op de bonnefooi naar het vliegveld te komen. „Check eerst goed op internet of bel met je luchtvaartmaatschappij, want veel vliegtuigen zullen nog niet of waarschijnlijk veel later vliegen.”
Schiphol, Rotterdam en Eindhoven willen proberen zo snel mogelijk de normale dienstregeling weer op te zetten, maar vast staat dat dit niet van een leien dakje zal gaan.
Link vluchtschema 20 april KLM
Link vluchtschema 20 april Transavia

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!