Wie niet hands-free belt achter het stuur, kan een flinke bekeuring krijgen. Andere activiteiten in de auto die niet bij wet verboden zijn, zoals omkleden of computeren achter het stuur, zijn misschien wel minstens zo gevaarlijk. Toch doen automobilisten dit massaal. Dit blijkt uit onderzoek van headset fabrikant Jabra.
Het onderzoek is uitgevoerd onder 1800 autorijders in Amerika, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Rusland en Japan. Ruim éénderde van de ondervraagden gaf toe zich wel eens om, uit of aan te kleden achter het stuur. Maar liefst 72 procent eet wel eens in de auto en 28 procent stuurt wel eens een sms.
Ook wordt er achter het stuur druk gelezen en gemaild. Vrouwen werken regelmatig hun make-up bij en vijf procent van de mannen scheert zich wel eens. Ook nodigt de auto blijkbaar uit tot extra gezelligheid, want maar liefst 15 procent heeft wel eens seks gehad tijdens het rijden en bijna éénderde van de mensen zoent wel eens achter het stuur.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!