Werkgevers en vakbonden zijn dicht bij een akkoord over de verhoging van de aow en de pensioenleeftijd. Voor beide regelingen gaat de leeftijd in 2020 naar 66 jaar en in 2025 waarschijnlijk naar 67. Zeer goed ingevoerde bronnen hebben dat tegenover De Telegraaf bevestigd.
Vanaf 2025 wordt de pensioenleeftijd gekoppeld aan de verder stijgende levensverwachting en om de vijf jaar getoetst. Wie in 2020, als de aowleeftijd op 66 staat, toch met 65 wil stoppen, moet rekenen op een korting van 6,5 procent per jaar.
Maar die korting wordt gecompenseerd doordat de aowuitkering welvaartsvast wordt, zoals de FNV steeds heeft bepleit. Vooral mensen met lagere inkomens profiteren hiervan.
Voor de werkgevers is er ook goed nieuws. De pensioenpremies worden, voor zover het gaat om de effecten van de stijgende levensverwachting, bevroren op het niveau van de afgelopen jaren. Hoe hoog de premies precies worden is niet duidelijk, omdat dit per fonds moet worden afgesproken. Om een en ander mogelijk te maken zijn nieuwe pensioencontracten nodig. De bedoeling van sociale partners is om vanaf 2012 nieuwe pensioencontracten te kunnen aanbieden aan werknemers. Reeds opgebouwde rechten zullen dan worden opgenomen in de nieuwe contracten, waarbij tekorten die voortvloeien uit de oude regelingen niet ten laste mogen komen van de nieuwe. Dat zou kunnen betekenen dat de oude opgebouwde rechten minder waard worden.
Lees verder De Telegraaf
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden