Een rechts kabinet „wordt heel moeilijk, zo niet onmogelijk”, aldus Wilders. Verhagen, die voor hem langsging bij Rosenthal, zei dat het zinloos blijft om met de VVD en PVV te onderhandelen over een coalitie zolang die partijen hun onderlinge verschillen niet hebben overbrugd.
Mark Rutte noemde het voorstel van het CDA om pas bij het overleg te worden betrokken als VVD en PVV een akkoord op hoofdlijnen hebben bereikt, een „non-voorstel en niet reëel” en „nog nooit voorgekomen in de parlementaire geschiedenis”.
„Ik stel vast dat het CDA niet wil deelnemen en niet met Geert Wilders en mij aan tafel wil”, zei Rutte. Hij vindt nog steeds dat een rechts kabinet van VVD, PVV en CDA programmatisch haalbaar is en gezien de verkiezingsuitslag het meest voor de hand ligt en gezien de economische situatie ook het beste zou zijn voor Nederland.
Teleurgesteld
Wilders is „erg teleurgesteld” dat Verhagen „de enige opening die er nog lag onverwacht“ heeft afgewezen en daarmee het formatieoverleg uit de weg gaat.
„Hij wil niet komen praten. Onderhandelen doe je met z'n drieën. Je kunt niet onderhandelen met een lege stoel”, zei de PVV-leider. „Ik zie niet hoe we er nog uitkomen, helaas”, aldus Wilders. Het CDA kondigde woensdag aan dat het congres van de christendemocraten het laatste woord zal hebben over deelname aan welke coalitie dan ook. Wilders dacht dat de partij daarmee ruimte creëerde. Maar dat blijkt volgens hem niet het geval.
"Verhagen wil dit kabinet dus niet”, zei Wilders. "Hij gooit de deur dicht. Hij negeert 1,5 miljoen kiezers.Wij wilden Nederland veranderen. We zouden allemaal concessies moeten doen.” Volgens de PVV-leider heeft Verhagen de deur open gezet voor een coalitie met de PvdA en zelfs met GroenLinks. „Ze hebben hun vrienden van de PvdA van stal gehaald”, foeterde Wilders donderdag voorafgaand aan de beëdiging van de nieuwe Tweede Kamerleden.
Desondanks blijft Wilders hoop houden op regeringsdeelname. „Je weet nooit hoe een koe een haas vangt. Misschien sta ik hier over twee maanden weer”, zei hij.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!