*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 9
13 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 27 feb 2008, 14:34
|
lees voor

Opnieuw vertraging aanpak probleemwijken

DEN HAAG -  De opknapbeurt van de veertig probleemwijken loopt opnieuw vertraging op. Voor 1 maart moeten de steden met minister Ella Vogelaar voor Wijken een overeenkomst over de aanpak tekenen. Verschillende gemeenten halen deze deadline niet.

Dat blijkt uit een rondgang langs steden met een probleemwijk. Oorspronkelijk wilde Vogelaar de overeenkomsten in oktober tekenen. Door een geschil met de woningcorporaties, die de wijkaanpak moeten betalen, liep dat vertraging op.

Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Leeuwarden en Schiedam zullen de nieuwe deadline van 1 maart in elk geval niet halen. Deze steden tellen samen achttien van de veertig probleemwijken.

Amsterdam stelt dat het tot 1 juni heeft om de plannen af te ronden. Op dit moment onderhandelt de gemeente nog met de corporaties in de probleemwijken over wie wat betaalt. Daarna gaat de stad overleggen met de bewoners. Ook Rotterdam is nog lang niet aan een overeenkomst met Vogelaar toe. De stad eist meer geld van de bewindsvrouw voor zij een overeenkomst met haar tekent.

Bij andere steden is de vertraging minder groot. Zo wordt de overeenkomst tussen Vogelaar en Leeuwarden 16 april getekend. In Utrecht is de ondertekening in elk geval na 4 maart, omdat de gemeenteraad op die datum over het onderwerp vergadert. Schiedam is minder ver. De gemeente is nog aan het onderhandelen met de woningcorporaties.

Minister Vogelaar laat via een woordvoerster weten dat het grootste deel van de steden er wel uit is met de plaatselijke woningcorporaties. Dat betekent dat de financiering van de plannen in elk geval rond is.

De vertraging in de stedelijke overeenkomsten is onder andere te wijten aan de woningcorporaties. Eind november zeiden zij pas definitief toe om over een periode van 10 jaar 2,5 miljard euro bij te dragen aan het verbeteren van de buurten.

Volgens verscheidene steden en corporaties gooide ook Vogelaar roet in het eten. De minister eist dat de plannen die zij gaan uitvoeren niet ouder zijn dan acht maanden. In sommige wijken kwamen de twee partijen echter al eerder een aanpak overeen, en bleef dus weinig geld over voor aanvullende plannen.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Vrij zonnige 1e Pinksterdag

Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.

Uitgebreide weersverwachting