Tot grote ontzetting van ANWB en de ziekenhuizen - waarvan de helikopters zijn - heeft staatssecretaris Atsma (Infrastructuur en Milieu) besloten dat de Mobiele Medische Teams (MMT) vanaf de daken van het Medisch Centrum Groningen en het VU Medisch Centrum in de hoofdstad in de nachtelijke uren niet mogen uitvliegen, omdat de veiligheidsrisico's in het donker te hoog zouden zijn, terwijl ze wel mogen landen.
"Ik ben verbijsterd en vind dat we alles in het werk moeten stellen om Atsma van gedachten te doen veranderen om de zorg aan slachtoffers in de nacht dezelfde te laten zijn als die van overdag. Met dit besluit gaat kostbare tijd verloren bij noodhulp aan zwaargewonde slachtoffers in het verkeer of uitgaansleven", reageert ANWB-directeur Guido van Woerkom geschrokken.
Jean Savelkoul, vicevoorzitter van de raad van bestuur van het VU Medisch Centrum, is namens de ziekenhuizen enorm teleurgesteld. "In onze ogen is het een belachelijke gang van zaken: we moeten de traumazorg optimaliseren van het ministerie van Volksgezondheid door 's nachts een traumaheli te kunnen inzetten, maar het andere ministerie wijst de aanvraag af."
Het laatste nieuws van De Telegraaf is nu ook te volgen via Facebook

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 28 mei 2012 - Vandaag is het een zonovergoten 2e Pinksterdag met alleen in het oosten een kleine kans op een bui. Bij een zwakke tot matige noordwestenwind wordt het gemiddeld 21 graden. Na Pinksteren beginnen de temperaturen weer te dalen en neemt de kans op neerslag toe.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!