*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 8
11 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 24 jan 2011, 18:36
|
lees voor

Meer zorgen GroenLinks over missie

Den Haag -  De zorgen van GroenLinks over een Nederlandse politiemissie in de Afghaanse provincie Kunduz zijn eerder toegenomen dan afgenomen.

Jolande Sap Jolande Sap

Dat zei fractievoorzitter Jolande Sap in de marge van een hoorzitting over Afghanistan tegen de NOS.

De Tweede Kamer hield de hoorzitting maandag met deskundigen over het kabinetsvoorstel om een politietrainingsmissie met 545 mensen naar de Noord-Afghaanse provincie Kunduz te sturen. De steun van GroenLinks is cruciaal voor een Kamermeerderheid.

Sap zegt zich zorgen te maken op basis van geheime stukken van de Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) die ze ingezien heeft. Ook vreest ze dat politieagenten alleen maar worden getraind om later alsnog bij gevechten van het leger ingezet te worden.

Het Kamerdebat met het kabinet is op woensdag en de besluitvorming wordt afgerond in een plenair debat met ook premier Mark Rutte op donderdag.

De PvdA, de PVV, de SP en de PvdD zijn tegen, wat betekent dat het kabinet de steun van zowel de ChristenUnie als D66 en GroenLinks nodig heeft voor een meerderheid. Binnen die laatste partij is de achterban het meest afwijzend.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonovergoten 2e Pinksterdag

Zeist, 28 mei 2012 - Vandaag is het een zonovergoten 2e Pinksterdag met alleen in het oosten een kleine kans op een bui. Bij een zwakke tot matige noordwestenwind wordt het gemiddeld 21 graden. Na Pinksteren beginnen de temperaturen weer te dalen en neemt de kans op neerslag toe.

Uitgebreide weersverwachting