*

Zoeken
  Zoeken met  
14.7 °C
N 2
 
files 10
15 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 17 mrt 2011, 13:03
|
lees voor

PVV wil plein noemen naar islamverdrijver

Van onze Haagse redactie
DEN HAAG -  De PVV in de Haagse gemeenteraad wil het Atrium, de centrale hal van het stadhuis, omdopen tot Jan Sobieski-Plein.

Foto: Dijkstra B.V.

Ze willen zo de Poolse koning eren die in 1683 het Ottomaanse leger bij Wenen versloeg en – in de ogen van de partij – zo de islamisering van Europa stopte.

Verantwoordelijk wethouder Sander Dekker ziet weinig heil in een naamsverandering, maar wil wel onderzoeken of de suggestie op een lijst voor toekomstige straatnamen kan komen te staan.„Sobieski is een held voor de PVV”, stelt gemeenteraadslid Machiel de Graaf. „Als hij niet had ingegrepen, had alles er anders uitgezien.”

Het is volgens De Graaf niet zo dat de naamsverandering gezien moet worden als steuntje in de rug voor de vele Polen in de hofstad. „Zij zien deze man inderdaad ook als held, maar bij ons ligt de nadruk op wat hij voor Den Haag betekent. Zonder hem zou de hofstad geen Internationale stad van Vrede en Recht kunnen zijn.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Zonovergoten 2e Pinksterdag

Zeist, 28 mei 2012 - Vandaag is het een zonovergoten 2e Pinksterdag met alleen in het oosten een kleine kans op een bui. Bij een zwakke tot matige noordwestenwind wordt het gemiddeld 21 graden. Na Pinksteren beginnen de temperaturen weer te dalen en neemt de kans op neerslag toe.

Uitgebreide weersverwachting