De enquêterespondenten hebben totaal geen vertrouwen in de Griekse politiek en menen dat de Grieken niet bereid zijn om hard te bezuinigen. „Ze zijn niet in staat de juiste prioriteiten te stellen! Wat te denken van een nieuwe Formule 1-racebaan bij de havenstad Patras en salarisverhoging voor Griekse ambtenaren?” vraagt een deelnemer zich verwonderd en boos af.
Alom leeft het gevoel dat wij de prijs betalen voor de ’luie’ Grieken: „Zij gaan vroeg met pensioen en wij moeten langer werken, uiteindelijk om hun schulden te financieren”, klinkt het. Velen vallen ook over het leugenachtige gedrag van de Griekse regering: „Ze liegen al jaren over hun huishoudboekje. Hoppa, eruit ermee!”Athene gaat na een miljardenlening hoogstwaarschijnlijk opnieuw aankloppen voor een megabedrag bij de Europese Unie. De meeste respondenten willen dat Nederland direct stopt met het overmaken van de miljarden naar de Grieken.
„Het is een bodemloze put en wij gaan er de komende jaren flink onder lijden”, vreest iemand. Alles is beter dan Nederlands belastinggeld over de balk te blijven gooien: „Het zal Nederland wel geld kosten als Griekenland teruggaat naar de drachme, maar zoals het nu gaat blijven we er ook geld inpompen en niemand weet waar het blijft”, voegt een ander eraan toe.Griekenland moet de economie weer op eigen kracht nieuw leven inblazen. Dat kan het beste door terug te keren naar de drachme, vindt de meerderheid.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 28 mei 2012 - Vandaag is het een zonovergoten 2e Pinksterdag met alleen in het oosten een kleine kans op een bui. Bij een zwakke tot matige noordwestenwind wordt het gemiddeld 21 graden. Na Pinksteren beginnen de temperaturen weer te dalen en neemt de kans op neerslag toe.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!