Slimme netten kunnen ervoor zorgen dat apparaten vaker aangaan als de energieprijs laag is en lokale stroom opslaan om in te zetten wanneer dat voordeliger is. Ook kan de door consumenten teveel opgewekte stroom van bijvoorbeeld zonnepanelen makkelijk worden teruggeleverd aan het net.
Deskundigen uit de taskforce Intelligente Netten raden Verhagen aan de technologie te testen in vijf tot tien proeftuinen in onder meer woonwijken en agrarisch gebied. De minister vindt dat de proeftuinen er zo snel mogelijk moeten komen. We willen slimmer en zuiniger omgaan met energie en Nederland heeft de technologie hiervoor in huis, aldus de minister maandag.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Zeist, 27 mei 2012 - In het binnenland zijn stapelwolken aanwezig en zeer lokaal ontstaan buien met kans op onweer. In de loop van de avond verdwijnt de kans op buien en ook vannacht is het droog. Morgen iets meer bewolking, maar ook zeker ruimte voor de zon. Later in de week gevoelig kouder en meer kans op regen.
Uitgebreide weersverwachting
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!