Zoeken
  Zoeken met  
9.4 °C
NW3
 
files 49
84 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 
do 28 jun 2012, 10:38
|
lees voor

OM eist 2,5 jaar voor rover eigen geldwagen

ROTTERDAM - Het Openbaar Ministerie wil dat Fikri el H. 2,5 jaar achter de tralies verdwijnt voor zijn betrokkenheid bij een overval op zijn eigen geldwagen in Ridderkerk. Die straf heeft de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Rotterdam geëist.

Foto: Roel Dijkstra

El H. (26) werkte voor het waardetransportbedrijf Brink's. De overval werd in november gepleegd bij een filiaal van de Rabobank. Daarbij werd 637.000 euro buitgemaakt. Dat geldbedrag is nog altijd spoorloos, net als de tweede overvaller. Die ging er na de geweldloze overval met twee tassen geld vandoor. El H. werd een week na de diefstal opgepakt op een adres in Rotterdam.

Volgens El H. gaf hij het geld af onder dwang van een schuldeiser. Hij heeft volgens eigen zeggen gokschulden in het illegale circuit ter waarde van 40.000 euro.

Het OM noemt die reden ongeloofwaardig, omdat El H. tegenstrijdige verklaringen heeft geven. Hij legde pas na 3 weken een verklaring af, wil niets zeggen over vrienden die hem na de verduistering van het geld hielpen met onderdak, over waar hij gokte in Den Haag en over de schuldeiser, een Nigeriaan met de naam Jozef. Ook neemt justitie hem kwalijk dat hij er na de diefstal vandoor ging.

Volgens El H. bedreigde de Nigeriaan hem met een pistool en liet hij foto's van onder anderen zijn zusje zien. De verdachte zegt dat hij spijt heeft van zijn daden, maar stelt uit angst niets te durven zeggen. „Hij is bang voor represailles. Hij gaat liever zitten dan dat hij de rest van zijn leven over zijn schouder moet kijken”, zei zijn advocaat.

Zijn voormalige werkgever eist het volledige bedrag van hem terug. Brink's krijgt het geld niet van de verzekering, omdat het te laag is en daarom onder eigen risico valt.

De rechter heeft besloten dat de verdachte in voorarrest moet blijven tot de uitspraak. De advocaat van Fikri wilde dat zijn cliënt de uitspraak in vrijheid mocht afwachten, onder meer omdat hij een blanco strafblad heeft. De rechtbank vindt de beschuldigingen daarvoor te ernstig.

Uitspraak 12 juli.

Gerelateerde artikelen

Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl