Luilak vrij rustig verlopen
Plofkraak in Leiden
Duiker vermist in Oosterschelde
Noodlanding vliegtuigje NY
Naam CIA-chef bekend
'186 homo's Honduras gedood'
'Vlaming plant aanslag' Ministers Hillen (Defensie) en Rosenthal (Buitenlandse Zaken) geven in een brief aan de Kamer toe dat het zogeheten agentvolgsysteem niet altijd werkt. Met name Afghaanse onderofficieren en in mindere mate agenten die de Nederlandse basisopleiding hebben gekregen zijn „kennelijk” buiten Kunduz geplaatst.
Bij met name de ChristenUnie en GroenLinks ligt het uit het oog verliezen van de door Nederland opgeleide Afghanen gevoelig. Zij stemden in met de missie, maar verbonden daar wel de voorwaarde aan dat de Afghanen niet zouden worden ingezet buiten Kunduz. Daarvoor werd het zogeheten agentvolgsysteem opgetuigt, maar feilloos werkt dat dus niet zo moet het kabinet nu toegeven.
Alles wordt nu in het werk gesteld om de zaken vlot te trekken, aldus een woordvoerder van Defensie. Hoeveel Afghanen buiten Kunduz zijn geplaatst is onduidelijk. "Er lijkt iets niet in de haak, we zijn het aan het uitzoeken”, aldus de zegsman.
De missie loopt verder voorspoedig, meldt het kabinet. Nederland zet zich onder andere in om de rechtstaat te versterken. Het aantal advocaten is in twee jaar tijd verdubbeld. Er zijn er nu 42 onder wie vier vrouwen. En voor het eerst is ook een groep vrouwen gerekruteerd voor de achtweekse basistraining voor agenten. De missie loopt tot medio 2014.
De opleiding van onderofficieren is om die reden door Nederland voorlopig stilgelegd en de Afghaanse autoriteiten is om opheldering gevraagd waarom de gemaakte afspraken niet worden nagekomen.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer
Goedkoopste iPhone 5
Boek nu uw vakantie!
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Erotisch Contact 18+
Relatieplanet.nl