Schilder Graubner overleden Nu de koningin daarin geen rol meer mag spelen, dreigt een politiek vacuüm na de verkiezingen, schrijft de Volkskrant. Niet duidelijk is wat er dan van de partijen worden verwacht.
De Kamer gaat de formatie zelf regelen sinds de koningin op dit vlak buitenspel is gezet. Pas acht dagen na de verkiezingen komt de nieuwe Kamer voor het eerst bijeen. Zij moeten dan debatteren over de uitslag.
Normaal gesproken nodigt Beatrix haar adviseurs en de fractievoorzitters direct na de verkiezingen uit. Ze wees vervolgens een informateur aan.
In maart werd een ruime meerderheid in de Tweede Kamer het eens over een wijziging van het eigen reglement van orde waarin de Kamer zelf volledig het heft in handen neemt. PvdA, PVV, SP, GroenLinks, D66 en de Partij voor de Dieren stelden de tekst op.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer
Goedkoopste iPhone 5
Boek nu uw vakantie!
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Erotisch Contact 18+
Relatieplanet.nl