Zoeken
  Zoeken met  
11.4 °C
NNW3
 
files 30
59 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
ma 29 okt 2012, 17:49
|
lees voor

Ov-kaart voor studenten wordt kortingskaart

DEN HAAG - Studenten kunnen vanaf 2015 niet langer gebruikmaken van de ov-jaarkaart. In ruil daarvoor krijgen ze een kortingskaart. Die wordt voortaan ook verstrekt aan mbo'ers. Dat hebben VVD en PvdA afgesproken in het regeerakkoord, dat maandag is gepresenteerd.

Foto: SALVERIUS, COR

Verder spraken partijen af dat er vanaf 2014 een sociaal leenstelsel komt. Daardoor verdwijnt de basisbeurs voor bachelor- en masterstudenten. De aanvullende beurs blijft wel bestaan, volgens VVD en PvdA om de toegankelijkheid tot het onderwijs te garanderen.

Ook wordt er 20 miljoen euro vrijgemaakt om onbedoelde effecten van het vrijgeven van het collegegeld voor een tweede studie te compenseren. De verstrekking van gratis schoolboeken wordt teruggedraaid, iets wat per saldo 185 miljoen euro oplevert.


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl