'Halveer budget voorlichting'
Doden door gevechten in Pakistan
Jacht op afslankhormoon
'Macht president beknotten'
Herfstweer extreem zacht
Zwaargewonde op A15
'Bijen moeten worden gered'
Mekkagangers dood door griep
Strengere alcohollimiet in België
Medvedev haalt uit naar partij
Hersenen Mussolini op eBay
Bos hoopt op vakbondssteun
Van Poelgeest weer lijsttrekker
Ring spil in moordonderzoek
Reljongeren pesten homo weg
Paus ontvangt aartsbisschop
Man slaat vandalen met zweep
Geen geld voor paleistoren
L'Aquila 'verraden' door G8
Martens bemiddelaar België
Arts wél vervolgd om vaccin
Eenden verraden inbreker
Lichamen van moeder en dochter
Arts Millecam weer in opspraak
Doden door gasexplosie Moskou
Pubers opgepakt voor dood Dirk (14)
Sri Lanka belooft sluiting kampen
Panel van hoerenlopers
Vliegverkeer Praag weer op gang
S. en zijn medeverdachten konden in de maanden na de moord worden aangehouden. S. legde een bekennende verklaring af en wees bovendien zijn opdrachtgever aan. Van der Bijl was (anonieme) getuige in de strafzaak tegen Willem Holleeder. Het Openbaar Ministerie (OM) had zestien jaar tegen S. en H. geëist.
Op zichzelf vond de rechtbank die straf passend, maar omdat de beide verdachten onwenselijk lang op hun proces hebben moeten wachten, kregen zij anderhalf jaar minder.
Dwight S. en Remy H. zouden de opdracht tot de liquidatie hebben gekregen van Fred R. Hij staat volgend jaar terecht in het grote liquidatieproces ’Passage’. Volgens S. is hij ernstig door R. onder druk gezet en bedreigd - als hij de moordopdracht niet zou uitvoeren, zouden hij en zijn familie zelf worden geliquideerd. Volgens de rechtbank is de druk dan misschien groot geweest, S. is er niet voor teruggedeinsd Van der Bijl volgens door R. gegeven instructies dood te schieten. Bovendien probeerde hij bij herhaling de hem in het vooruitzicht gestelde beloning van 60.000 euro te innen. S. en H. hebben uiteindelijk geen cent gekregen.
Twee mannen die de opdracht voor de huurmoord hadden gekregen, de 48-jarige Nico H. en de 30-jarige Alex de B., haakten in de voorbereidingsfase af. Zij hebben samen met S. en H. terechtgestaan. De B. heeft uitvoerige verklaringen afgelegd, ook over de opdrachtgevers, en is opgenomen in een getuigenbeschermingsprogramma.
De rechtbank veroordeelde De B. tot 4,5 jaar, na een eis van vijf jaar. Nico H. kreeg een jaar en 109 dagen opgelegd, na een eis van drie jaar. De rechtbank sprak hem op onderdelen vrij, maar veroordeelde hem onder meer voor het feit dat hij heeft nagelaten de politie te waarschuwen, terwijl hij wist dat de onderwereld het op Van der Bijl had gemunt.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Wil jij mij nu live zien?
Single ?
Stedentrip Istanbul
YummY, 18+ X X X
Kim Holland exclusief
Win € 2.500,-
Nieuwe auto kopen?
Holiday on Ice
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl
Valt je Lijfrente vrij?
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Win gratis kaarten voor
Klik hier ! Alles over
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.
