Kalveren komen om bij brand
'Ongezonde werknemer aangepakt'
Luipaard doodde al 5 Nepalezen
NS werkt aan betere site
Bende skimmers opgerold
Agent berooft dakloze
Griekse premier heeft nog hoop
Flat Schiedam ontruimd om brand
Bram van der K. vrij
Geen schot in Kunduz-missie
Tips 'vieze subsidies'
Rebellen Syrië willen wapens
Vrouw gewond door brand
Alarmknop voor kamermeisjes
Journalisten EenVandaag in...
Wethouders ter discussie
Kamer blikt terug op Uruzgan
'Topschutter' prins Harry haalt...
Washington akkoord met homohuwelijk
Dode door ongeval Winterswijk
Keizersrace gaat wel door
Juwelen na vijf jaar terug
De eerste Nederlandse JSF
Brazilië-vlucht strandt
Brand in Haags café
'Doe meer tegen landroof'
Eerste Suske en Wiske verkocht
Sarkozy-trawant aanklaagd
'Homopesters niet alleen moslim'
VN bezuinigen miljard
Valentijnsdag sushi
Boze geest verstoort tv-programma
PVV opent omstreden meldpunt
Man overleeft in grot
Kamperen met -18
Friezen verliezen van dooi
Trailer: Shame
Trailer: The Devil Inside
Trailer: The Muppets
Elfstedenflits, feesttent...
Er zijn in Nederland vier proefvelden voor 'knutselvoedsel', zoals gemodificeerde mais. Bijna niemand weet dat. Bovendien is er een reëel risico dat de gemanipuleerde zaden overwaaien naar akkers van andere boeren die dat onkruid helemaal niet bij hun gewassen willen hebben, aldus Liotard donderdag.
De Europese Commissie is volgens haar te veel bezig met de trend volgen en hecht meer waarde aan handelsbelangen dan aan volksgezondheid en het milieu.
Europa zou juist uniek moeten zijn door niet-gemodificeerde producten te maken. Liotard stelt dat er mogelijk onbekende risico's zitten aan het knutselvoedsel omdat onzeker is wat de gevolgen op lange termijn zijn.
Jules Maaten, VVD-fractieleider in het Europarlement, vindt dat we niet radicaal aan genetisch gemodificeerd voedsel moeten gaan. Maar we moeten wel die kant op. Hij heeft begrip voor het standpunt van Liotard, maar stelt dat Europa technologisch echt niet achter kan blijven op de Verenigde Staten en straks misschien Azië. We moeten gewoon doorgaan met wetenschappelijk onderzoek naar genvoedsel, en dan zullen we af en toe 'knutselvoedsel' moeten toelaten, aldus Maaten.
De VVD'er benadrukt dat er ook goede kanten zitten aan genetische modificatie. Als voorbeeld noemt hij medicatie en gewassen die geen bestrijdingsmiddelen meer nodig hebben. Uiteindelijk moet de consument er beter van worden, zowel wat betreft kwaliteit als prijs.
Milieuorganisatie Greenpeace stelt in een reactie dat gentechvoedsel slecht is voor het milieu en de gevolgen onvoorspelbaar zijn. Greenpeace vermoedt dat de christendemocraten in het EP zijn bezweken onder de lobby van grote graanhandelaren en multinationals als chemieconcern Monsanto.
Nederland lijkt nu al de proeftuin voor gentechgewasen van Europa te worden. Er wordt in Nederland volop geëxperimenteerd met gentechgewassen, aldus Greenpeace.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden
Wat voor weer wordt het vandaag?
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.

