Geen proces SS-slachting Italië
Bejaarde rijdt met jongen op dak
Chinees 'redt' honderden huwelijken Woensdagavond stond de VVD volgens dezelfde barometer nog 2 zetels voor op de PvdA. De VVD zou toen op 34 zetels uitkomen, de PvdA op 32. De PvdA had toen ook al de weg omhoog gevonden en was de SP gepasseerd. In een week tijd steeg de PvdA 9 zetels in deze peiling.
De SP deed het aanvankelijk goed in de peilingen, maar zakte na kritiek op het optreden van lijsttrekker Emile Roemer in verkiezingsdebatten. De partij leverde zaterdag een zetel in (van 22 naar 21), net als de PVV die op een totaal van 19 komt. D66 moet het met 2 zetels minder doen en komt in deze peiling uit op 11 zetels.
De PvdA is niet de enige partij die in deze peiling winst boekt. Ook het CDA stijgt van 12 naar 13 zetels. ChristenUnie, GroenLinks, Partij voor de Dieren, en SGP blijven gelijk vergeleken met woensdag en staan op respectievelijk 6, 4, 3 en 2 zetels. 50Plus zit nu niet in de Tweede Kamer en zou nu met 1 zetel vertegenwoordigd zijn, eerder deze week stond de partij nog op 2 zetels.
De politieke barometer is een peiling van onderzoeksbureau Ipsos Synovate in opdracht van Nieuwsuur.
© 1996-2013 TMG Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Gebruiksvoorwaarden | Privacy | Cookies | Cookie-voorkeuren | Disclaimer
Goedkoopste iPhone 5
Boek nu uw vakantie!
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Erotisch Contact 18+
Relatieplanet.nl