Zoeken
  Zoeken met  
8.5 °C
O1
 
files 16
24 km.
euro95
diesel
1,795
1,454
 
 
di 28 aug 2012, 08:56

Wilders: Europa niet overboord

DEN HAAG - Geert Wilders zegt dat ondernemers niet bang hoeven te zijn dat de anti-Europese campagne van de PVV slecht is voor het Nederlandse bedrijfsleven. “We blijven gewoon handel drijven met de rest van Europa.”

Foto: Anko Stoffels

Dat verklaarde Wilders dinsdagochtend op Radio 1. Hij reageerde daarmee op een spotje dat enkele vooraanstaande ondernemers gisteren lanceerden. In de video pleiten onder anderen Ben Woldring, Kommer Damen, 'Boer zoekt vrouw'-boer Jos Sloot en chefkok Julius Jaspers voor een sterker Europa. Europa zorgt voor meer banen en inkomen voor Nederland, beweren zij. De EU zou Nederland 180 miljard per jaar opleveren.

Volgens Wilders komt de export onder de PVV niet in gevaar. “Maar om handel te drijven met Europa hebben we de EU niet nodig.”

De PVV-voorman reageerde ook op de cijfers die het CPB maandag bekendmaakte. Uit de doorrekening van de verschillende verkiezingsprogramma's bleek dat de plannen van de PVV het best uitpakken voor de economische groei en afname van de werkloosheid. Op de langere termijn loopt de economie bij de PVV echter schade op en scoort de VVD als beste bij het scheppen van banen. Widers concludeert daarom: "Stem op de VVD als je in 2040 een baan wil. Maar stem op de PVV als je nú een baan wil."


Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl